SzkolenieLink do szkolenia
MTS PROVIDER Kliknij
FIRST LOOK Kliknij
Certyfikowany kurs z pierwszej pomocy Kliknij
Szkolenie USG Kliknij
Triage w pomocy przed szpitalnej (START i JumpSTART) oraz wewnątrz szpitalnej (MTS kontra ESI) Kliknij
Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u dzieci Kliknij
Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u osób dorosłych Kliknij
Zabiegi reanimacyjne u pacjentów z COVID-19 Kliknij

Szanowni Państwo.

Zapraszamy serdecznie do udziału w naszych szkoleniach z zakresu podstawowych czynności udzielania pomocy oraz czynności zaawansowanych.

Szkolenia podstawowe przeznaczone są zwłaszcza dla osób niemedycznych. Szkolenie podstawowe tzw. BLS to podstawowe czynności resuscytacyjne jakie może wykonać każdy nawet dziecko celem uratowania komuś życia. Podczas szkoleń podstawowych wykorzystujemy sprzęt AED, który ze względu na szerokie rozpowszechnienie można spotkać prawie na każdym rogu ulicy. Dzięki szkoleniu nabiorą Państwo umiejętności i pewności w czynnościach ratujących życie. Oczywiście zachęcamy także na szkolenia podstawowe wszystkie osoby związane z medycyną, lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych. Bez nabycia tych podstawowych umiejętności w zakresie resuscytacji dalsze zaawansowane czynności będą tylko utrudnieniem.

Szkolenia zaawansowane tzw. ALS przeznaczone są dla osób medycznych, które nabrały wprawy i umiejętności w zakresie BLS. Na szkoleniach ALS będą mogli Państwo przećwiczyć praktyczne zastosowanie farmakoterapii, prawidłowej komunikacji w zespole resuscytacyjnym, zasad elektroterapii i defibrylacji. Szkolenie rozpoczyna się testem sprawdzenia wiedzy uczestników szklenia oraz kończy się podobnym testem celem weryfikacji nabytych umiejętności.

Nasze Centrum Szkoleniowe prowadzi także szklenia z zakresu segregacji medycznej w systemie MTS i już niebawem w zakresie systemu ESI. Segregacja medyczna (tzw. triage) jest pierwszym i najważniejszym ogniwem związanym z przyjęciem pacjenta na Oddział Ratunkowy. Trafna decyzja o nadaniu prawidłowego priorytetu medycznego stanowi jedno z najważniejszych ogniw w procesie diagnostyczno-leczniczym. Błąd osoby wykonującej triage na tym etapie może spowodować poważne skutki zdrowotne dla pacjenta zgłaszającego się do SOR. Szkolenia te przeznaczone są dla osób medycznych oraz dla studentów ostatnich lat studiów medycznych (lekarzy, ratowników medycznych oraz pielęgniarek). Pamiętajmy, aby wykonywać prawidłowo procedurę triage niezależnie od systemy MTZ, czy ESI powinna to wykonywać osoba z dużym doświadczeniem klinicznym oraz znająca procedury związane z leczeniem i diagnostyką w danym ośrodku, który świadczy usługi medyczne.

Niebawem w ofercie ukażą się dodatkowo szkolenia z zakresu:

 • Leczenia i oceny bólu,
 • Diagnostyki obrazowej – USG FAST, eFAST,
 • Płynoterapii,
 • Farmakoterapii w ratownictwie medycznym
 • Triage w zdarzeniach masowych w opiece przedszpitalnej oraz wewnątrz szpitalnej (START, JumpStart, MTS-RTS)
 • Osłuchiwanie klatki piersiowej
 • Elektrokardiografii w stanach zagrożenia życia
 • Zarządzania Oddziałem Ratunkowym w przypadku zagrożenia związanego z wypadkiem masowym, ale i na co dzień
 • Badania urazowego zgodnego z najnowszymi wytycznymi towarzystwa ITLS
 • FIRSTLook – szkolenie dla rejestratorek medycznych i personelu medycznego
 • Szkolenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
 • Kurs doskonalenia zawodowego dla ratowników medycznych – 120 pkt.

Każde szkolenie prowadzone przez Fundację AID Ratunek prowadzone jest przez ratowników medycznych, pielęgniarki-pielęgniarzy, lekarz, którzy mają wieloletnie doświadczenie w opiece nad pacjentami oddziałów ratunkowych. Wszystkie szkolenie posiada akceptację konsultanta w dziedzinie medycyny ratunkowej i jest zgłoszone do Urzędu Wojewódzkiego celem możliwości rozliczenia punktów edukacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń Fundacji AID Ratunek.

Krzysztof Flis
Dyrektor ds. szkoleń
Fundacja AID Ratunek