FIRST LOOK , to istotny element całościowego podejścia do wdrażania systemu segregacji pacjentów w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, oraz do wstępnej, szybkiej i nieinwazyjnej oceny pacjentów w placówkach medycznych.

FIRST LOOK wypełnia lukę segregacji medycznej, powstającą pomiędzy momentem pojawienia się pacjenta w szpitalu, a chwilą rozpoczęcia procedury triage, nazywany bezwładnością pacjenta. Stanowi też istotny element wpływający na powtórną ocenę pacjenta, zmiany w jego stanie w czasie, i stanowi determinant wczesnej interwencji medycznej.

FIRST LOOK w głównej mierze opiera się na ocenie wzrokowo-słuchowej, a w prawnej i doświadczonej osobie zajmuje około 30s. Skierowane jest do personelu medycznego, ale doskonale odnajdują się w nim również pracownicy administracyjni, na co dzień mający kontakt z pacjentami.

Kadra instruktorska, prowadząca szkolenie provider, opracowała kryteria oceny, monitorowania jakości procedury, i rozwoju zespołu realizującego daną jednostkę w placówce opieki medycznej

kurs trwa 2h zegarowe

w ramach kursu, słuchacz otrzyma materiały szkoleniowe, oraz kartę ewaluacji najlepsi słuchacze będą mieli możliwość rozwijać procedurę w przyszłości.

koszt kursu to 150pln