Coraz częściej słyszymy o zdarzeniach mnogich, czy masowych. Niezależnie gdzie pracujemy w PSP, ZRM, czy SOR. Duża ilość poszkodowanych, zorganizowanie pomocy na miejscu zdarzenia, komunikacja pomiędzy zespołami na miejscu i nowo przybywającymi, koordynacja działań przez dyspozytorów. Wiele rzeczy, na które musimy zwracać uwagę bez ćwiczeń i odpowiedniego przygotowania może przełożyć się na kolejną katastrofę. Zapraszamy serdecznie na seminarium z zakresu triage w systemie START oraz JumpSTART z możliwością dyskusji oraz ćwiczenia poprzez grę strategiczną związaną z organizacją pracy podczas wypadku masowego.

Każdy wypadek ma swoje drugie oblicze na Oddziałach Ratunkowych. Dzięki wspólnym ćwiczeniom druga część seminarium i zajęć praktycznych związana będzie z realizacją działań na SOR. Triage wewnątrz szpitalny MTS, czy ESI to nowe wyzwania dla personelu medycznego. Podczas ćwiczeń sprawdzimy jak oba systemy sprawują się w przypadku napływu dużej ilości pacjentów.

Mamy nadzieję, że forma tych zajęć – seminarium, ćwiczeń praktycznych w formie gry strategicznej pomoże zobrazować ile przed nami w przypadku zdarzeń masowych i mnogich.

Program kursy:

  • Założenia systemu START i JumpSTAR
  • Przeniesienie teorii w praktykę
  • Gra strategiczna pozwalająca uświadomić ogrom pracy przy zdarzeniach mnogich i masowych
  • Założenia systemu MTS oraz MTS w przypadku zdarzeń masowych
  • System MTS i ESI podczas napływu pacjentów ze zdarzenia masowego

Kurs realizowany jest za zgodą konsultanta w dziecinie medycyny ratunkowej, dzięki czemu uczestnicy otrzymają punkty edukacyjne (ratownik medyczny: 8 punktów).
Opiekunem naukowym kursu jest mgr Krzysztof Flis – Ratownik Medyczny spec. Medycyny Ratunkowej i Zarządzania Kryzysowego, Dyrektor ds. szkoleń.

Termin najbliższego kursu

12.11.2020

Koszt kursu 300,00 zł