Program profilaktyki i prewencji

Marzenia same się nie spełniają, marzenia trzeba spełniać”

Kilka lat temu, mieliśmy przyjemność wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez Cincinnati Children’s Hospital Medical Center w największym szpitalu dziecięcym w Stanach Zjednoczonych. Dzięki zdobytej tam wiedzy, wiele prostych narzędzi pracy i nowych pomysłów wprowadziliśmy do naszego oddziału ratunkowego bezpośrednio po powrocie. Najbardziej zależało nam jednak na rozwinięciu tematu prewencji i profilaktyki urazów u dzieci.

Wprowadzenie tego zagadnienia prawidłowo w naszym kraju wymagało wielu lat przygotowań.
Dlaczego tak długo?

Stany Zjednoczone wyznają zasadę: lepiej zapobiegać niż ratować czy leczyć. Wydaje się proste prawda? Niestety nasz kraj nie posiada tak szeroko rozwiniętej działalności prewencyjnej.

Dlatego też nasza organizacja została oficjalnym partnerem Cincinnati Children’s Hospital
Medical Center. Dołączyliśmy do jednego z amerykańskich programów prewencyjnych – Buckle Up For Life. Celem programu jest zapobieganie urazom u dzieci w fotelikach samochodowych. Zostaną zorganizowane szkolenia dla różnych grup wiekowych:

  1. Dla najmłodszych: będziemy uczyć prawidłowego zapinania fotelika samochodowego, tak aby robić to odruchowo.
  2. Dla rodziców: będziemy publikować konkretne dane mówiące o zagrożeniach.

Szkolenia będą odbywać się w przedszkolach i szkołach. Każdego roku rozdamy 75 fotelików samochodowych o najwyższym możliwym standardzie. Sprowadzimy je z krajów zagranicznych, specjalnie dla rodzin najbardziej potrzebujących. Dodatkowa każda rodzina obdarowana takim fotelikiem, zostanie przeszkolona jak prawidłowo zamontować taki fotelik.

Buckle Up For Life to pierwszy w Polsce międzynarodowy program profilaktyki urazów u dzieci w fotelikach. Jednak już wiemy, że nie ostatni. Każdy jeden międzynarodowy program prewencji czy profilaktyki jest dla naszego kraju, ważnym działaniem. W stanach zjednoczonych takich programów jak Buckle UP For Life jest dużo. Co gdyby nasza fundacja, zajmowała się kilkunastoma międzynarodowymi programami prewencji i profilaktyki urazów u dzieci.

“Marzenia się nie spełniają, marzenia trzeba spełniać”.

Sukcesywnie będziemy informować Was o kolejnych krokach, a mamy ich trochę w planach. .
Bądźcie z nami !

W końcu w tak ważnym dniu, mamy dla Was również prezent! Przeczytajcie koniecznie szerzej o programie Buckle UP For Life w linku podanym poniżej. Na końcu artykułu jest darmowa broszura informacyjna -” FOTELIK SAMOCHODOWY- BROSZURA INFORMACYJNA”.

Jeśli macie dzieci lub dopiero zastanawiacie się nad kupnem fotelika, koniecznie ją przeczytajcie!
Buckle UP For Life